0 0
Read Time1 Minute, 1 Second

Został ogłoszony konkurs na koncepcję posadowienia pomnika Gabriela Narutowicza i zagospodarowania jego otoczenia na pl. Narutowicza. W tym roku mija 100 lat od zamordowania prezydenta RP.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie koncepcji architektonicznej lub architektoniczno-rzeźbiarskiej posadowienia pomnika Gabriela Narutowicza i zagospodarowanie otoczenia na pl. Narutowicza w Warszawie, w związku z setną rocznicą jego śmierci.

Rada Miasta Stołecznego Warszawy ogłosiła rok 2022 Rokiem Gabriela Narutowicza. Na razie setną rocznicę śmierci prezydenta chcemy upamiętnić ustawieniem na placu Narutowicza jego popiersia i zagospodarowaniem otaczającego go terenu. Dlatego ogłaszamy konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej lub architektoniczno-rzeźbiarskiej posadowienia pomnika naszego bohatera – powiedziała Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu nowego posadowienia dla popiersia Gabriela Narutowicza autorstwa Edwarda Wittiga w nowej lokalizacji w obrębie pl. Narutowicza. Zamawiający pozostawia Uczestnikom swobodę w doborze artystycznych środków wyrazu. Dopuszczalne jest wprowadzenie do aranżacji elementów rzeźbiarskich i architektonicznych. Koncepcja powinna przewidywać towarzyszącą pomnikowi inskrypcję upamiętniającą, w postaci imienia i nazwiska oraz dat życia, z możliwością rozbudowania inskrypcji, przy założeniu dowolności formy. Posadowienie/cokół musi zapewniać właściwą ekspozycję oraz podkreślać walory artystyczne popiersia.

Ogłoszenie o konkursie umieszczone jest na Platformie: https://zamowienia.um.warszawa.pl/

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/nowe-otoczenie-popiersia-gabriela-narutowicza-konkurs-na-koncepcje-architektoniczna

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Nowoczesny żłobek w Ursusie już działa
Next post Warszawski Transport Publiczny w czasie ferii

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz