0 0
Read Time1 Minute, 50 Second
Autor: Ewelina Lach

W Warszawie przybywa nowoczesnych żłobków. W ciągu ostatnich dwóch lat stolica uruchomiła 10 nowych miejskich placówek, których łącznie jest już 72. Dziś prezydent Warszawy otworzył nową placówkę w Ursusie – dzielnicy, w której z roku na rok przybywa tysiące mieszkańców.

Program żłobkowy jest jednym z moich priorytetów. Mimo trudności finansowych jesteśmy zdeterminowani, żeby go dalej rozwijać. Już dzisiaj z darmowych żłobków w stolicy korzysta ponad 15 tys. dzieci! Zależy nam żeby Warszawa była miastem, w którym wszyscy mają równe szanse powrotu na rynek pracy – powiedział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Ze żłobka nr 72 będą mogli skorzystać rodzice 125 dzieci, które mają do dyspozycji sale z wydzielonymi strefami do zabawy i odpoczynku oraz z własnymi łazienkami, leżakami oraz szatniami. W żłobku są też specjalne sale ruchowe dla maluchów, plac zabaw i ogród.

Placówka jest czynna 5 dni w tygodniu w godz. od 7:00 do 17:30, a zajęcia są prowadzone zgodnie z planem opiekuńczo-wychowawczym i edukacyjnym dostosowanym do możliwości rozwojowych dzieci. Nowy obiekt kosztował ponad 7 milionów złotych.

Rocznie Warszawa wydaje ponad 280 milionów złotych na utrzymanie żłobków, z czego w 2021 ponad 23 miliony przeznaczono na inwestycje w nowe placówki. Dzięki temu w minionym roku udało się utworzyć prawie tysiąc nowych miejsc dla najmłodszych warszawianek i warszawiaków.

Aktywność Polek na rynku pracy w porównaniu do aktywności kobiet z innych krajów jest zdecydowanie niższa. Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest brak dostępnych programów opieki dla dzieci do lat trzech, dlatego kontynuujemy i rozwijamy program bezpłatnych żłobków. Przypomnę, że jedno miejsce w żłobku kosztuje miasto 1600 zł miesięcznie. Oprócz liczby miejsc w żłobkach bardzo dbamy też o ich jakość – powiedziała wiceprezydentka m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Z przeprowadzonego badania wynika, że warszawskie żłobki cieszą się bardzo dobrą opinią wśród rodziców, bo aż 96% rodziców jest zadowolonych z ich funkcjonowania.

Warszawa stale inwestuje także w rozwój kadry pedagogicznej. Pracownice i pracownicy żłobków uczestniczą w warsztatach i szkoleniach z zakresu inteligencji emocjonalnej czy ochrony dzieci przed przemocą.

Do 2023 roku planowana jest realizacja jeszcze kilkunastu inwestycji w warszawskie żłobków. Nowe oddziały powstaną m.in. na Białołęce, Ochocie i w Wawrze.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/nowoczesny-zlobek-w-ursusie-juz-dziala

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Możliwe wsparcie UE dla Regionu Warszawskiego Stołecznego
Next post Nowe otoczenie popiersia Gabriela Narutowicza – konkurs na koncepcję architektoniczną

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz