0 0
Read Time1 Minute, 22 Second
Kijów, Warszawa – wspólna sprawa – demonstracja na Placu Defilad|Autor: Ewelina Lach

Warszawa przygotowuje się na pomoc tysiącom obywateli Ukrainy, w której trwa wojna z Rosją. Jeśli chcesz pomóc i zaangażować się w miejskie działania – dołącz do grona wolontariuszy i wypełnij zgłoszenie na stronie ochotnicy.waw.pl.

Warszawa uruchamia kompleksową pomoc dla obywateli Ukrainy. Działa już specjalna infolinia, przygotowaliśmy materiały informacyjne w języku ukraińskim, otworzyliśmy pierwsze punkty informacyjno-pomocowe, przygotowujemy miejsca noclegowe oraz dodatkowe miejsca w przedszkolach, szkołach i szpitalach. To ogromne wyzwanie dla miejskich służb, w sprostaniu którego nieoceniona jest pomoc wolontariuszy. Dziękuję wszystkim, którzy się do nas zgłaszają. Każdego, kto chciałby się włączyć w działania stolicy na rzecz tych, którzy w najbliższym czasie będą szukać schronienia w naszym mieście, zachęcam do zgłaszania przez stronę ochotnicy.waw.pl – apeluje prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Punkty informacyjne będą działać w trzech lokalizacjach: przy Dworcu Wschodnim, Dworcu Zachodnim i w Pałacu Kultury i Nauki. Zadaniem wolontariuszy będzie wsparcie w bieżącym funkcjonowaniu punktów informacyjno-pomocowych oraz udzielanie podstawowych informacji obywatelom Ukrainy, m.in. o organizacjach pomocowych i miejscach, gdzie udzielane jest wsparcie medyczne, prawne lub mieszkaniowe.

Chętni powinni mieć ukończony 18. rok życia i porozumiewać się w języku polskim w stopniu umożliwiającym komunikację. Mile widziane są także osoby znające język ukraiński, rosyjski lub angielski.

M.st. Warszawy zapewnia wolontariuszom ubezpieczenie NNW, zaświadczenie o odbytym wolontariacie oraz środki ochrony osobistej (maseczki, płyn do dezynfekcji).

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz na stronie wolontariat.um.warszawa.pl.

Miasto zbiera też informacje o wszystkich innych formach pomocy obywatelom Ukrainy. Propozycje darów i pomocy można przesyłać na adres darczyncy@um.warszawa.pl.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/pomoz-ukraincom-zostan-wolontariuszem

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Rusza kolejny etap prac w parku Pole Mokotowskie
Next post Pomoc Warszawy dla uchodźców z Ukrainy

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz