0 0
Read Time1 Minute, 12 Second

Już 10 grudnia 2021 r. w stolicy rozpocznie się szczególny projekt artystyczny Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: „UpComing. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie 2021”. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Warszawy.

Wystawa prac absolwentek i absolwentów warszawskiej ASP w tym roku odbędzie się nie tylko w nowej formule, ale także w nowym miejscu – odremontowanym Pałacu Czapskich, głównej siedzibie Akademii przy Krakowskim Przedmieściu 5. Potrwa do końca grudnia.

Absolwentki i absolwenci z 9 wydziałów ASP w Warszawie

Jak co roku, i tym razem, na wyjątkowym przeglądzie młodej sztuki zaprezentowany zostanie dorobek generacji artystek i artystów, projektantek i projektantów, które/którzy wkraczają w świat sztuki. Na wystawie można będzie zobaczyć prace dyplomowe z minionego roku akademickiego, autorstwa 31 absolwentek i absolwentów z 9 wydziałów ASP.

Znacząca rola społeczności studenckiej i…więcej nagród!

W tym roku prace dyplomowe prezentowane na wystawie, wyselekcjonowane zostały nie tylko przez Rady Programowe Wydziałów, tak jak to było dotychczas, ale również przez grono studenckie. Przewidziane są aż trzy nagrody główne w kategoriach: „Sztuka”, „Projektowanie” i „Nauka”. Nagrodą główną w każdej z kategorii jest udział w wystawie organizowanej przez galerię Salon Akademii oraz nagroda finansowa przeznaczona na rozwój artystyczno-naukowy laureatek/laureatów. Samorząd Studencki po raz pierwszy przyzna specjalną Nagrodę.

Otwarcie online wystawy odbędzie się 10 grudnia (piątek) o godzinie 17.00 na stronie www.asp.waw.pl.

 

Strona internetowa wystawy: www.upcoming.asp.waw.pl

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/przeglad-mlodej-sztuki-wybrane-dyplomy-warszawskiej-asp

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Nagroda Literacka – jubileusz z nowościami
Next post Umowa na budowę nowej zajezdni w Warszawie podpisana!

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz