0 0
Read Time1 Minute, 56 Second

1 grudnia to początek kolejnej, 15. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Od dziś każdy może zgłosić ulubioną, ostatnio wydaną książkę. Od tego roku również w nowej kategorii – Komiks i powieść graficzna.

Tytuły książek, spośród których jury wybiera nominacje i później laureatki/laureatów, mogą zgłaszać wszyscy – czytelniczki i czytelnicy, przedstawiciele wydawnictw, księgarń i bibliotek.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to wyróżnienie dla autorów i podpowiedź ciekawych lektur dla wszystkich, którzy lubią czytać. W tym roku po raz pierwszy w konkursie będzie nowa kategoria – coraz popularniejsza wśród czytelników Komiks i powieść graficzna. Bardzo się z tego cieszę i czekam z ciekawością na zgłoszenia i nominacje. Dla nas oznacza to początek kolejnej literackiej przygody, która zaczyna się w grudniu i potrwa ponad pół roku. Nagrodzie towarzyszy bowiem wiele wydarzeń popularyzujących literaturę i zachęcających do czytania – mówi Aldona Machnowska – Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Na stronie Nagrody Literackiej m.st. Warszawy można już korzystać z formularza za pośrednictwem którego przyjmowane są zgłoszenia. Tam też jest dostępny regulamin konkursu. Książki można zgłaszać do 31 stycznia 2022 r.

Nagroda Literacka jest przyznawana w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej, a od tego roku także komiks/powieść graficzna.
Miasto Stołeczne Warszawa jest organizatorem konkursu i fundatorem nagród.

Szczegóły na stronie Nagrody Literackiej oraz profilu na Facebooku Nagrody Literackiej. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: nagrodaliteracka@um.warszawa.pl lub pod numerem tel. 22 443 03 66.

Warszawskie twórczynie i twórcy

Nagrody w konkursie przyznawane są w pięciu kategoriach. Szczególnym wyróżnieniem jest tytuł Warszawski Twórca, przeznaczony dla wybitnych pisarzy, w szczególny sposób związanych z Warszawą. Pierwszym, uhonorowanym tym tytułem w 2008 roku, był Tadeusz Konwicki. W kolejnych latach tytuł Warszawskiego Twórcy otrzymali: Józef Hen (2009), Marek Nowakowski (2010), Janusz Głowacki (2011), Janusz Tazbir (2012), Joanna Kulmowa (2013), Wiesław Myśliwski (2014), Jarosław Marek Rymkiewicz (2015), Eustachy Rylski (2016), Hanna Krall (2017), Ernest Bryll (2018), Kazimierz Orłoś (2019), Piotr Wojciechowski (2020), Joanna Rudniańska (2021).

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to prestiżowe wyróżnienie, którego historia sięga czasów przedwojennych. Konkurs jest kontynuacją nagrody o tej samej nazwie, przyznawanej w latach 1926-38. Tradycję przyznawania nagrody przerwał wybuch II wojny światowej. Nagroda Literacka m.st. Warszawy w obecnej formie przyznawana jest od 2008 roku, kiedy to Rada Miasta Stołecznego Warszawy przyjęła uchwałę reaktywującą to wyróżnienie.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/nagroda-literacka-jubileusz-z-nowosciami

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Warszawska akcja „Zima w Mieście” – zmiany w 2022 roku
Next post Przegląd młodej sztuki – wybrane dyplomy warszawskiej ASP

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz