0 0
Read Time1 Minute, 12 Second

Aż 143 książki zgłoszono do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Tylu tytułów nie nadesłano w żadnej z poprzednich edycji!

W 13. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego zgłoszono 143 książki, z czego 104 zostały napisane po polsku, a 39 to tłumaczenia z dziewięciu języków obcych. Lista zgłoszonych tytułów w załączniku.

Nabór do Nagrody w liczbach:

  • 143 książki
  • 42 wydawnictwa
  • 1 książka wydana nakładem własnym
  • 104 książki napisane po polsku
  • 39 tłumaczeń
  • tłumaczenia z 9 języków: angielski (26), hiszpański (3), szwedzki (3), norweski (2), portugalski (1), włoski (1), niemiecki (1), słowacki (1), niderlandzki (1).

W kwietniu jury pod przewodnictwem Katarzyny Surmiak-Domańskiej ogłosi nominacje, czyli tytuły 10 reportaży, spośród których zostanie wyłoniona finałowa piątka. W ostatni weekend maja poznamy zwycięzcę lub zwyciężczynię Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Nagroda za najlepszy reportaż

W tym roku odbędzie się 13. edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Do jury dołączyło dwoje nowych członków: Wojciech Jagielski, reportażysta i wieloletni korespondent wojenny oraz Taciana Niadbaj, białoruska poetka i tłumaczka, która stała na czele zdelegalizowanego przez Łukaszenkę Pen Clubu na Białorusi.

Przewodniczącą jury jest Katarzyna Surmiak-Domańska, reportażystka Gazety Wyborczej, pozostali członkowie to William R. Brand, tłumacz i pierwszy agent literacki Kapuścińskiego, oraz dziennikarka Elżbieta Sawicka. Sekretarzynią nagrody jest Maria Krawczyk, redaktorka i psychoterapeutka.

Miasto Stołeczne Warszawa jest organizatorem i fundatorem Nagrody, a patronat honorowy sprawuje Alicja Kapuścińska, żona pisarza. Konkurs współorganizuje redakcja „Gazety Wyborczej”. Szczegółowe informacje o Nagrodzie można znaleźć na stronie Miasta.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/rekord-w-nagrodzie-kapuscinskiego

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
oczyszczacz Previous post Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza?
Next post Kto zostanie Najlepszym Sportowcem Warszawy za rok 2021?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz