0 0
Read Time1 Minute, 43 Second
Prace na stadionie Skry

Przez ostatnie miesiące w kompleksie sportowym „Skra” przy ul. Wawelskiej trwały intensywne prace porządkowe, przygotowujące teren do przeprowadzenia robót budowlanych. Dziś wystartował przetarg na I etap rewitalizacji „Skry”.

Kilka miesięcy temu, po wieloletniej batalii sądowej, odzyskaliśmy obiekty „Skry” dla Warszawy. I od razu wzięliśmy się do pracy. Teren został uporządkowany, zdewastowane budynki wyburzone, wygrodzone zostały strefy pozwalające na częściowe oddanie „Skry” do tymczasowego użytkowania, czyli do czasu rozpoczęcia modernizacji. Czas na kolejny, ważny krok na drodze do przywrócenia „Skry” warszawiankom i warszawiakom – powiedział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Ogłoszony dzisiaj przetarg zorganizowano w formie „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że wyłoniony wykonawca będzie odpowiadał za wykonanie dokumentacji projektowej oraz przeprowadzenie robót budowlanych polegających na rewitalizacji kompleksu, w tym m.in. budowy stadionu lekkoatletycznego z bieżnią czterotorową 400 m i trybuną na 500 osób, budowy rzutni treningowej ze stanowiskami np. do pchnięcia kulą oraz pełnowymiarowego boiska do gry w rugby. W ramach I etapu rewitalizacji „Skry” powstanie też strefa boisk sportowych: dwa pełnowymiarowe boiska do koszykówki, boisko do gry w siatkówkę oraz boisko do gry w siatkówkę plażową.

Bardzo się cieszę, że mamy kolejne dobre wieści dotyczące kompleksu sportowego „Skra”! Właśnie ogłosiliśmy przetarg, którego celem jest stworzenie jak najlepszych warunków do uprawiania sportu zarówno wyczynowego, jak i rekreacyjnego. Przy ul. Wawelskiej zbudujemy nowoczesny stadion lekkoatletyczny z zapleczem i boiska, ale także strefę rekreacyjno-sportową dostępną dla wszystkich mieszkańców Warszawy – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Zrewitalizowana „Skra” zostanie przywrócona nie tylko sportowcom, ale też wszystkim warszawiankom i warszawiakom. Powstanie strefa rekreacyjno-sportowa otwarta na Pole Mokotowskie ze ścieżką biegową, gdzie zostaną zainstalowane terenowe urządzenia sportowe przeznaczone do rekreacyjnego uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych oraz strefa parkowa, gdzie będzie można oddać się wypoczynkowi w otoczeniu zieleni.

Wykonawca będzie miał 32 miesiące od dnia podpisania umowy na wykonanie dokumentacji i robót budowlanych przy ul. Wawelskiej. Oferty można składać do 14 marca 2022 r., a jednostką nadzorującą inwestycję jest Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Więcej informacji na stronie: aktywnawarszawa.waw.pl.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/rewitalizacja-%E2%80%9Eskry-coraz-blizej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wkrótce remont kamienic przy Grzybowskiej na Woli
Next post Urodziny Pragi

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz