0 0
Read Time1 Minute, 18 Second
Autor: BK

Każdy można poznać osoby, które otrzymały stypendia artystyczne m.st. Warszawy w latach 2020-2021. Informacje o ich twórczym dorobku, a także o projektach, które otrzymały wsparcie miasta, można teraz znaleźć w jednym miejscu!

Miasto wspólnie z redakcją Dwutygodnika uruchomiło specjalną stronę internetową – stypendiawarszawy.dwutygodnik.com – na której zamieszczone zostały biogramy stypendystek i stypendystów z dwóch minionych lat. Strona będzie uzupełniana o kolejne informacje.

Strona jest żywym organizmem, który będzie się zmieniał. To może być bardzo przydatne narzędzie, bo w jednym miejscu zebrane zostały wizytówki wszystkich osób, którym przyznaliśmy stypendia artystyczne. A w przyszłości znajdą się tam kolejne biogramy – podkreśla wiceprezydentka Warszawy, Aldona Machnowska-Góra. – Stypendia pozwalają realizować pomysły artystyczne najbardziej obiecujących twórczyń i twórców, zarówno z dorobkiem, jak i debiutujących – dodaje zastępczyni prezydenta.  

Miasto stołeczne Warszawa przyznaje stypendia artystyczne od 2009 roku. Można je dostać na okres półroczny lub roczny, w ośmiu dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i upowszechnianie kultury. Setki nadesłanych co roku zgłoszeń przegląda i ocenia 9-osobowa komisja stypendialna.

Do tej pory stypendia przyznano już 488 osobom, a Warszawa przeznaczyła na nie ponad 14 milionów złotych. W grudniu 2021 została ogłoszona lista kolejnych 51 stypendystek i stypendystów, którzy będą realizować swoje projekty artystyczne w 2022 roku, a dostaną na ten cel wsparcie w łącznej wysokości prawie 2 mln zł. Informacje o wynikach naboru na bieżący rok można znaleźć na stronie stypendia.um.warszawa.pl, a informacje o tym, co ciekawego robią warszawscy stypendyści, na profilu FB Kulturalnej Warszawy.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/stypendia-artystyczne-poznaj-tych-ktorych-wsparlismy

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tydzień z budżetem obywatelskim
Next post Most w Porcie Czerniakowskim

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz