0 0
Read Time2 Minute, 19 Second
Tężnia solankowa w Wesołej

Masz pomysł, ale nie wiesz, jak go zgłosić jako projekt do budżetu obywatelskiego? Ratusz organizuje w dniach 17-20 stycznia konsultacje dla mieszkańców. Urzędnicy pomogą warszawiakom i warszawiankom w przygotowaniu i zgłoszeniu pomysłów do budżetu obywatelskiego.

– Budżet obywatelski pozwala nam wspólnie z mieszkańcami decydować o tym, na co wydamy pieniądze z budżetu stolicy. Dlatego gorąco zachęcamy warszawianki i warszawiaków do zgłaszania swoich propozycji – pomysłów na zmiany, które chcieliby zobaczyć w Warszawie – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektor koordynator ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego. – Mamy nadzieję, że spotkania z urzędnikami ułatwią mieszkańcom przygotowanie i dopracowanie swoich projektów – dodaje.

 

Tydzień budżetu obywatelskiego

Od 17 do 20 stycznia potrwa wydarzenie pn. Tydzień z budżetem obywatelskim. W każdym dniu wydarzenia odbędzie się spotkanie on-line poświęcone określonej tematyce:

  • Poniedziałek: „Mój pierwszy raz” – spotkanie dla osób, które planują zgłosić swój pomysł do budżetu obywatelskiego po raz pierwszy,
  • Wtorek: „komunikacja i drogi” – konsultacje z urzędnikami zajmującymi się infrastrukturą drogową i komunikacją,
  • Środa: „O budżecie przy kawie” – wymiana doświadczeń z innymi autorami / autorkami projektów
  • Czwartek: „Zieleń i ochrona środowiska” – konsultacje z urzędnikami zajmującymi się zielenią i ochroną środowiska,

Podczas wydarzenia warszawiacy skorzystają z pomocy pracowników urzędu, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące budżetu obywatelskiego oraz pomogą przygotować opis i wycenę realizacji projekty. Mieszkańcy będą też mogli porozmawiać z innymi autorami projektów i wymienić się doświadczeniami.

Szczegółowy program wydarzeń na stronie: https://um.warszawa.pl/waw/bo/-/tydzien-z-bo-9-edycja

Wszystkie spotkania będą się rozpoczynać o godz. 18:00 i potrwają od 1,5 do 2 godz. Odbędą się one na platformie Zoom. Żeby wziąć udział w spotkaniu należy zgłosić się mailowo na adres: bo@um.warszawa.pl


Dyżury mailowe i telefoniczne

Mieszkańcy zainteresowani zgłoszeniem pomysłu mogą również skorzystać z dyżurów mailowych i telefonicznych pracowników urzędów dzielnic, biur i jednostek miejskich. Urzędnicy pomogą w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, dopracowaniu pomysłu czy oszacowania kosztów jego realizacji. Kontakt i informacje o terminach dyżurów znajdują się na stronie: https://um.warszawa.pl/waw/bo/zglaszanie-projektow-9-edycja


Dotychczasowe pomysły

Od 2015 r., kiedy po raz pierwszy mieszkańcy mogli decydować o wydatkach w ramach budżetu obywatelskiego, Miasto zrealizowało ponad 3800 projektów. Wśród nich są m.in. dodatkowe nasadzenia drzew, remont skwerów i osiedlowych placyków, nowe place zabaw, wybiegi dla psów, ścieżki rowerowe, miejsca parkingowe, doświetlenie przejść dla pieszych, książki dla bibliotek, zajęcia sportowe, warsztaty naukowe, pikniki sąsiedzki i garażówki, kina plenerowe. W ramach budżetu obywatelskiego powstało też kilka jadłodzielni, tężnie solankowe, wiaty rowerowe przy szkołach.


Ważne terminy

W obecnej edycji warszawskiego budżetu obywatelskiego projekty można zgłaszać do 25 stycznia 2022 r. Najprościej bez wychodzenia z domu – przez internet, na stronie https://bo.um.warszawa.pl Wypełniony formularz można też dostarczyć  do urzędu dzielnicy lub urzędu miasta (ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa).

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/tydzien-z-budzetem-obywatelskim

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Cerkiew św. Jana Klimaka na Woli – koniec kolejnej części remontu
Next post Stypendia artystyczne – poznaj tych, których wsparliśmy

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz