0 0
Read Time1 Minute, 50 Second
W Szpitalu Południowym znajduje się 300 miejsc do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem

Szpital Południowy, gdzie działa tymczasowy szpital do leczenia osób zakażonych COVID-19 uruchomił, zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia 300 łóżek. Aktualnie w placówce przebywa 292 chorych. Z 50 łóżek respiratorowych, gdzie trafiają pacjenci w najcięższym stanie, zajętych jest 45 miejsc.

Szpital Południowy w 100 proc. wykonał powierzone zadanie. Placówka przygotowała i uruchomiła 300 łóżek do leczenia chorych na COVID-19. Wolne łóżka zapełniają się błyskawicznie i zdarzały się już sytuacje, kiedy w szpitalu zajęte były wszystkie z 50 łóżek respiratorowych. Dodam, że w walkę z pandemią po raz kolejny zaangażowane są również pozostałe miejskie szpitale: Praski, Bielański, Czerniakowski, Wolski, Solec, Grochowski. Te placówki razem ze Szpitalem Południowym zapewniają już ponad 700 miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem – informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Miejskie szpitale w walce z pandemią

W Szpitalu Południowym, w miarę możliwości, utrzymywane są również miejsca rezerwowe. To zwykle 6-8 wolnych łóżek, gdzie można przenieść pacjentów podczas zmiany pościeli i dezynfekcji łóżka. Rezerwa obejmuje również wolne 2 łóżka respiratorowe, gdzie trafiają pacjenci leczeni w szpitalu, których stan uległ nagłemu pogorszeniu.

Przypomnijmy, że w Szpitalu Południowym w ekspresowym tempie została zaprojektowana i wybudowana całkowicie nowa, dodatkowa instalacja tlenowa. Dzięki temu placówka może leczyć łącznie 300 pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy jednocześnie wymagają stałego podłączenia do tlenu.

Obecnie, poza Szpitalem Południowym, najwięcej osób zakażonych COVID-19 przebywa w Szpitalu Praskim (182 pacjentów), Bielańskim (95 pacjentów), Wolskim (53 pacjentów), Czerniakowskim (40 pacjentów), Grochowskim (31pacjentów) oraz w Solcu (13).

Warszawa szczepi przeciw COVID-19

Akcja „Warszawa szczepi” trwa nadal. W blisko 70 miejskich punktach na terenie całej Warszawy można zaszczepić się przeciw koronawirusowi, w tym również dawką przypominającą. Podczas szczepienia zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną. Nadal szczepimy w punkcie pod Pałacem Kultury i Nauki, a w soboty i niedzielę również na skwerze Hoovera. Co ważne w najbliższy weekend, 4 i 5 grudnia, ten punkt będzie czynny od godz. 10.00 do 18.00. To doskonała okazja, aby przy okazji podziwiania świątecznej iluminacji, zaszczepić się w czasie spaceru Traktem Królewskim – dodaje wiceprezydent Renata Kaznowska.

Pełna lista miejskich punktów szczepień przeciw COVID-19: https://zdrowie.um.warszawa.pl/

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/szpital-poludniowy-z-kompletem-pacjentow

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Gala Nagrody im. Kazimierza Moczarskiego – zobacz online
Next post Warsaw Your Place to: invest, study, live – nowy raport i spot promocyjny stolicy

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz