0 0
Read Time3 Minute, 20 Second

Warszawa to idealne miasto dla biznesowych inwestycji –ponad 6 mln metrów kwadratowych powierzchni biurowych, a kolejne 360 tys. w budowie, 220 tys. studentów, a do tego wysoka jakość życia, mnóstwo zieleni raz bogata oferta kulturalna i rozrywkowa. O tym wszystkim mówi opublikowany właśnie raport „Warsaw Your Place to Invest 2021” oraz spot „Warsaw Your Place to: invest, study, live”.

Warszawa to miasto otwarte i przyjazne. Rynek biurowy w stolicy staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów, warszawiacy to bardzo dobrzy pracownicy, a Warszawa jest liderem wśród miast, które cieszą się największym zainteresowaniem – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Szeroki wachlarz najwyższej jakości nieruchomości biurowych, magazynowych i handlowych, ale przede wszystkim wysoka jakość życia – to nasze atuty – podkreśla.

Warszawa smart city oraz lider regionu

Stolica od lat utrzymuje swoją pozycję miasta atrakcyjnego dla globalnych biznesów, a nowo powstające warszawskie biura wyróżniają się nowoczesnością na skalę europejską. „Warszawa jest dynamicznym ośrodkiem biznesowym oraz niekwestionowanym liderem regionalnym pod względem rozwoju gospodarczego i dojrzałości rynku biurowego” – tak opisują ją eksperci w raporcie „Warsaw Your Place to Invest 2021”.

Ta anglojęzyczna publikacja jest poświęcona przede wszystkim rynkowi nieruchomości: biurowych, handlowych, magazynowych i mieszkaniowych. Mówi też o zaletach inwestycyjnych Warszawy. Stolica oferuje 6 100 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. A kolejne 360 000 metrów kwadratowych jest w budowie.

W publikacji zebrano również informacje o bogatej ofercie kulturalnej i rozrywkowej, nowoczesnej i przyjaznej środowisku komunikacji miejskiej czy sieci rowerowej o łącznej długości 686 km. O wyjątkowym charakterze miasta stanowi również jego zielony charakter i wysoka jakość życia. Blisko 40 proc. powierzchni stolicy stanowi zieleń, w tym unikalne na skalę europejską obszary naturalne wzdłuż przecinającej miasto rzeki Wisły.

Według raportu to również w Warszawie pracodawcy mogą liczyć na dostęp do szerokiej kadry wykwalifikowanych pracowników. Stołeczna pula talentów to blisko 220 000 studentów rocznie. Po tym względem wyróżniamy się nie tylko w kraju, ale też na tle innych miast Europy Środkowo-Wschodniej.

Publikacja powstała dzięki współpracy miasta stołecznego Warszawy oraz agencji: BNP Paribas Real Estate, Colliers, Cushman & Wakefield, JLL, Knight Frank, Randstad i Savills.

Raport jest dostępny w wersji online.

Spoty o Warszawie

Wizualnym uzupełnieniem raportu jest spot w dwóch wersjach czasowych (30 sekund i 2 min. 30 sek.) oraz językowych – polskiej i angielskiej. Kluczem do stworzenia spotów było pokazanie jak wiele do zaoferowania ma Warszawa dla każdego –  zarówno dla tych, którzy przyjeżdżają zwiedzić miasto, jak i dla tych, którzy myślą o pozostaniu tu na dłużej, studiowaniu, czy zainwestowaniu. Miasta gdzie znajduje się nie tylko znakomitych partnerów biznesowych, zdolnych i wykwalifikowanych pracowników, lojalnych klientów, ale również przyjaciół. Spot dostępny jest pod linkami:

  • wersja 30-sekundowa
  • wersja 2 min. 30 sekund

Warszawa stawia na biznes

Dla m.st. Warszawy rozwój gospodarczy i wspieranie przedsiębiorczości to jedne z kluczowych obszarów, którymi w strukturze Urzędu zajmuje się Biuro Rozwoju Gospodarczego. Zadania biura to m.in. realizacja gospodarczych celów Strategii #Warszawa2030 –przyciąganie talentów, rozwój innowacji, ulepszanie warunków prowadzenia biznesu w stolicy czy wsparcie inwestora.

Wspierając rozwój gospodarczy, w tym przedsiębiorczość, miasto zapewnia funkcjonowanie stworzonych przez siebie miejskich centrów biznesu – Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz Centrum Kreatywności Targowa. Oferują one różne usługi i ofertę merytoryczną zarówno dla firm sektora MŚP jak i innowacyjnych startupów.

Ponadto Warszawa dwa razy w roku jest obecna na międzynarodowych targach inwestycyjnych – MIPIM w Cannes i EXPO REAL w Monachium prezentując swój potencjał inwestycyjny.  Aby skutecznie konkurować z innymi miastami Europy i świata oraz utrzymać miano lidera Warszawa wytypowała również tzw. obszary doskonałości gospodarczej, które są najbardziej perspektywiczne dla miasta w okresie do 2040 roku. Są to:

  • sektor kreatywny, uwzględniający nowoczesne rzemiosło, także branżę gier komputerowych;
  • sektor rolno-spożywczy, z wykorzystaniem biotechnologii i uwzględnieniem założeń biogospodarki;
  • sektor nowoczesnych usług biznesowych z punktem centralnym w postaci usług specjalistycznych i uwzględnieniem ich twórczego charakteru;
  •  zielona gospodarka komunalna, uwzględniająca zasady gospodarki cyrkularnej oraz ekonomię współdzielenia, stanowiącą odpowiedź m.in. na wyzwania klimatyczne;
  • centrum wsparcia start-upów dla Europy Wschodniej, ze wskazaniem na specyficzną funkcję Warszawy jako „drzwi” do Unii Europejskiej.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/warsaw-your-place-to-invest-study-live-nowy-raport-i-spot-promocyjny-stolicy

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Szpital Południowy z kompletem pacjentów
Next post Trakt Królewski świątecznym i noworocznym deptakiem

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz