0 0
Read Time2 Minute, 54 Second

W najbliższy weekend, 3-5 grudnia, Trakt Królewski stanie się deptakiem. Tak samo będzie w kolejne weekendy grudnia oraz przez blisko dwa tygodnie w okresie świąteczno-noworocznym, od 24 grudnia do 9 stycznia. Dzięki temu warszawiacy będą mogli spacerować i oglądać świąteczną iluminację.

Świąteczna iluminacja

Świąteczna iluminacja to już w Warszawie tradycja. W tym roku upiększa pl. Zamkowy i ul. Krakowskie Przedmieście. Główną atrakcją jest oczywiście choinka ustawiona opodal Zamku Królewskiego. A kolejnymi „tramwaj konny” przy pomniku Mikołaja Kopernika, „figury szachowe” na skwerze ks. Jana Twardowskiego oraz „obrotowa karuzela” „altana dla zakochanych” i „kartka z życzeniami” na skwerze Hoovera. Świąteczny wystrój zyskają też 123 latarnie i 63 drzewa.

Zmiany w ruchu

Już w najbliższy, mikołajkowy weekend, warszawianki i warszawiacy będą mogli zobaczyć całą rozświetloną iluminację po raz pierwszy. W tym czasie Trakt Królewski tradycyjnie stanie się deptakiem. Tak będzie od piątkowego do niedzielnego wieczora w kolejne weekendy: 3-5 grudnia, 10-12 grudnia, 17-19 grudnia. Dodatkowo, w okresie świąteczno-noworocznym, czyli od 24 grudnia do 9 stycznia, Trakt Królewski przez cały ten czas będzie wyłączony z ruchu samochodowego i będzie pełnił rolę spacerową.

Zamknięte dla samochodów zostaną ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do Miodowej (dopuszczony będzie ruch rowerów). Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa, Królewska i Bednarska będą zakończone ślepo.

Autobusy na objazdach

W tych dniach autobusy linii E-2 pojadą Al. Jerozolimskimi i ul. Marszałkowską. Autobusy linii 106 w kierunku pętli Młynów będą kursowały ulicami: Świętokrzyska – Mazowiecka – pl. S. Małachowskiego – Królewska, a w kierunku pętli Browarna pojadą trasą: pl. S. Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska – M. Kopernika. Autobusy linii 111 od ronda gen. Ch. de Gaulle’a zostaną skierowane na trasę: Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – pl. marsz. J. Piłsudskiego. Autobusy linii: 116, 180, 222, 503, 518 w kierunku pętli: Chomiczówka, Bielańska, Konwiktorska, Nowodwory, będą kursowały ulicami: Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – pl. marsz. J. Piłsudskiego – marsz. F. Focha – Moliera – Senatorska. Z kolei w kierunku pętli Wilanów, Spartańska, Natolin Płn. i pl. Trzech Krzyży pojadą ulicami: Wierzbowa – pl. marsz. J. Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Bracka – pl. Trzech Krzyży.

Autobusy linii 128 i 175 w kierunku pętli Pl. Piłsudskiego, od ronda R. Dmowskiego pojadą ulicami: Marszałkowska – Królewska – pl. marsz. J. Piłsudskiego i dalej swoimi  trasami. W kierunku pętli Szczęśliwice i Lotnisko Chopina będą kursowały ulicami: Senatorska – Wierzbowa – pl. marsz. J. Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie. Autobusy linii 178 w kierunku pętli Konwiktorska pojadą ulicami: Świętokrzyska – Mazowiecka – pl. S. Małachowskiego – Królewska – pl. marsz. J. Piłsudskiego – marsz. F. Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa. W kierunku pętli PKP Ursus i Skorosze będą poruszały się ulicami: Senatorska – Wierzbowa – pl. marsz. J. Piłsudskiego – Królewska – pl. S. Małachowskiego – Kredytowa – Jasna –Świętokrzyska.

Linia 302 od skrzyżowania ulic Świętokrzyskiej i Nowy Świat pojedzie ulicami Świętokrzyska – E. Plater i dalej swoją trasą.

Rajd Barbórki na Karowej

W najbliższy weekend rozegrany zostanie również 59. Rajd Barbórka. W sobotę, 4 grudnia, na ul. Karowej odbędzie się tradycyjne Kryterium Asów. Na czas organizacji tego wydarzenia, od nocy z piątku na sobotę, z 3 na 4 grudnia, do nocy z soboty na niedzielę, z 4 na 5 grudnia, zamknięte dla ruchu będą ulice: Karowa (od Krakowskiego Przedmieścia do ul. Dobrej), Furmańska, Browarna (od ul. Karowej do Leszczyńskiej), Wiślana i Lipowa.

W sobotę, 4 grudnia, autobusy linii 106 będą dojeżdżały ul. Dobrą do przystanku Mariensztat 03. Stąd pojadą w kierunku Młynowa ulicami: Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/trakt-krolewski-swiatecznym-i-noworocznym-deptakiem

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Warsaw Your Place to: invest, study, live – nowy raport i spot promocyjny stolicy
Next post Choinka i pociąg rozbłysły na święta

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz