0 0
Read Time2 Minute, 36 Second
Stadion Legii Warszawa

Zmienił się właściciel spółki Legia Tenis, której Warszawa udzieliła długoletniej dzierżawy kortów tenisowych przy ul. Myśliwieckiej. M.st. Warszawa oraz Rada m.st. Warszawy oczekują przywrócenia poprzedniego stanu właścicielskiego nie później niż do 7 marca br.

Legia Warszawa S.A. miała być gwarantem realizacji przedsięwzięcia odbudowy tenisa w Warszawie. Sprzedaż udziałów nigdy nie powinna nastąpić, bo była sprzeczna z intencją Legii wnioskującej o dzierżawę. To pierwsza taka sytuacja w całej naszej wspólnej historii. Domagamy się od Legii cofnięcia sprzedaży udziałów – powiedziała wiceprezydentka m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

W sierpniu 2019 roku Rada m.st. Warszawy wyraziła zgodę na wydzierżawienie kortów Legii w trybie bezprzetargowym, na okres 30 lat spółce Legia Tenis sp. z o.o. Podstawą tej decyzji było wskazanie, że jest ona spółką celową Legii Warszawa S.A., powołaną do „realizacji zadań z zakresu rozwoju sekcji tenisowej Legii”. Jako taka, miała korzystać z „wiedzy i wieloletniego doświadczenia zespołu Legii Warszawa w zakresie zarządzania obiektami sportowymi, rozwoju działalności sportowej oraz marketingu sportowego”.  

Miasto otrzymało zapewnienia, że położenie kortów w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu Legii – wspólne ciągi komunikacyjne, ogrodzenia czy możliwości korzystania z parkingu stadionu – stanowią element naturalnej synergii między stadionem a kortami. Synergia ta w zarządzaniu obiema nieruchomościami przez jednego operatora miała pozwolić na jeszcze bardziej efektywne zarządzanie nimi.

Ponadto, na ścisłe powiązanie obu podmiotów wskazywać miało, że Legia Warszawa jest jedynym podmiotem mającym prawo do dysponowania nazwą Legia, herbem i znakami klubowymi, jest właścicielem najsilniejszej marki sportowej w Polsce. We wnioskach zapewniano, iż jednym ze strategicznych celów Legii Warszawa jest przywrócenie „Kortów Legii” do kompleksu sportowego przy Łazienkowskiej oraz że jest jedynym podmiotem dającym gwarancję, że na korty tenisowe Legii wróci tenis, a także nastąpi odbudowa prestiżu tej dyscypliny sportu w Warszawie. Powyższe założenia stanowiły podstawę do wyrażenia przez Radę m.st. Warszawy zgody na zawarcie wieloletniej umowy dzierżawy.  

Niestety fakt sprzedaży spółki innemu podmiotowi w pełni kontrolowanemu przez osobę fizyczną, stanowi dla m.st. Warszawy sygnał, że dotychczasowe zapewnienia i gwarancje mogą stracić na ważności. Stan taki nie wpływa pozytywnie na budowanie zaufania pomiędzy partnerami.

W opinii m.st. Warszawy zaufanie do partnera stanowi fundament dla budowanych i rozwijanych innych wspólnych projektów – dlatego tak ważne jest wyjaśnienie i rozwiązanie sprawy w sposób zgodny z interesem mieszkańców Warszawy, w tym sympatyków i całej społeczności klubu sportowego Legia Warszawa.

Władze Warszawy oczekują powrotu do stanu zgodnego z wnioskami składami przez Legię Warszawa w celu uzyskania zgody na wieloletnią dzierżawę, a więc 100% udziałowcem spółki celowej powinna ponownie zostać Legia Warszawa S.A. Miasto domaga się zatem spełnienia tego, co sama oświadczyła publicznie Legia Warszawa, a co było jednym z głównych powodów zawarcia umowy dzierżawy.

W związku z powyższym m.st. Warszawa oraz Rada m.st. Warszawy oczekują powrotu do stanu zgodnego z wnioskami składami przez Legię Warszawa w celu uzyskania zgody na wieloletnią dzierżawę, a więc 100% udziałowcem spółki celowej powinna ponownie zostać Legia Warszawa S.A. Jeśli powyższe nie zostanie zrealizowane Rada m.st. Warszawy wnioskuje do Prezydenta m.st. Warszawy o niezwłoczne rozwiązanie umowy dzierżawy obiektów przy ulicy Myśliwieckiej 4a.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/warszawa-domaga-sie-cofniecia-czynnosci-sprzedazy-udzialow-spolki-legia-tenis

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Warszawa zaprasza na „Parkuj i Jedź” Żerań PKP
Next post Flamingi nad Wisłą

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz