0 0
Read Time1 Minute, 15 Second
Selfie z flamingiem|Autor: Jan Piotrowski

Nad Wisłą pojawiły się flamingi! Zagnieździły się w kubikach na bulwarze gen. G.S. Pattona. To nowa instalacja artystyczna w Dzielnicy Wisła zachęcająca do wieczornych spacerów nad rzeką.

Od zimy warszawianki i warszawiaków przyciąga nad rzekę Wiślana Galeria Świateł. Codziennie po zmroku na podporach mostu Świętokrzyskiego, a także w Pawilonie Edukacyjnym Kamień (oraz na jego ścianach) można oglądać cykl wiślanych obrazów autorstwa miejskiej graficzki Aleksandry Jasionowskiej. Wszystkie są „namalowane” światłem czyli wyświetlane w formie grafik.

– Wieczory robią się cieplejsze, chociaż ciemności nie zachęcają do wyjścia z domu. W Dzielnicy Wisła szukamy jednak zawsze pozytywnych aspektów, dlatego w ciemnościach staramy się wyczarować światłem artystyczne efekty, które zwiastują nadchodzącą wiosnę. A przynajmniej przyciągną mieszkańców miasta do spacerów nad naszą piękną rzeką – mówi pełnomocnik prezydenta ds. Wisły Jan Piotrowski.

Nowy pomysł, to różowe flamingi na bulwarze gen. G.S. Pattona, w szklanych kubikach wystawienniczych na wysokości Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą. Intrygująca różowa łuna przyciąga do obejrzenia i fotografowania się z neonowymi flamingami, które zagnieździły się na piasku symbolizującym cztery najpopularniejsze miejsca wakacyjnego wypoczynku nad Wisłą: plażę Żoliborz, ZOO – Rusałkę, Poniatówkę i Saską Kępę. W tle pojawiają się graficzne odniesienia do letnich rekreacji na Wiśle związanymi z ofertą stołecznej żeglugi pasażerskiej.

W najbliższych dniach Port Czerniakowski –  letnie centrum rekreacji wodnej, które co sezon poszerza swoją ofertę wodniacką – również uzyska świetlną oprawę. Na wewnętrznych ścianach bramy portowej pojawią się kolejne grafiki zachęcające do spędzania czasu w Dzielnicy Wisła.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/flamingi-nad-wisla

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Warszawa domaga się cofnięcia czynności sprzedaży udziałów spółki Legia Tenis
Next post Dotacja Mazowsza na budowę nowego domu opieki dla seniorów w Warszawie

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz