0 0
Read Time1 Minute, 20 Second
Jadłodzielnia w dzielnicy Włochy

Gdzie oddać elektrośmieci, puszki po farbach albo wciąż zdatną do spożycia żywność? Każdy mieszkaniec Warszawy może to sprawdzić w aplikacji Warszawa 19115 na interaktywnej mapie.

Mapa wskazuje lokalizację tak zwanych „Ekopunktów” na terenie stolicy, czyli miejsc, w których warszawiacy mogą oddać konkretne rodzaje odpadów. Od niedawna mogą tam także sprawdzić adresy warszawskich jadłodzielni. Ta dodatkowa funkcja może okazać się pomocna zwłaszcza w okresie świątecznym.

Co umieszczono na mapie

Na mapie można sprawdzić, gdzie dokładnie znajdują się:

  • Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-i) i Mobilne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK-i), w których można zostawić m.in. stare kleje, tusze czy elektrośmieci;
  • jadłodzielnie, czyli miejsca ze specjalnie oznaczoną szafką lub lodówką, w których można podzielić się lub poczęstować jedzeniem;
  • apteki, które przyjmują przeterminowane leki i termometry rtęciowe

Wystarczy wpisać lub znaleźć na mapie konkretny adres, aby odnaleźć najbliżej znajdujący się Ekopunkt i upewnić się w kwestii godzin otwarcia.

Mapa wskazująca warszawskie Ekopunkty powstała w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Nowe rozwiązanie w aplikacji 19115 zostało uruchomione w październiku tego roku. Mapa będzie uzupełniana wraz z pojawianiem się na terenie miasta nowych rodzajów punktów zbiórki.

Aplikacja Warszawa 19115

Aplikacja Warszawa 19115 to jeden z kanałów komunikacji Miejskiego Centrum Kontaktu 19115, który umożliwia mieszkańcom stolicy załatwienie spraw bez konieczności wizyty w urzędzie. Z roku na rok rośnie liczba zgłoszeń od warszawiaków przekazywanych właśnie w ten sposób.

Aplikacja systematycznie rozbudowywana jest o nowe usługi związane z funkcjonowaniem miasta. W tym roku, poza mapą Ekopunktów, aplikację uzupełniono również o informację dotyczącą ogólnodostępnych parkingów.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/znajdz-najblizszy-ekopunkt-dzieki-interaktywnej-mapie

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej – trwają przygotowania do rozbiórki
Next post Codzienny stan wojenny – warszawskie obchody 40. rocznicy 13 XII

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz