0 0
Read Time1 Minute, 35 Second

W związku z feriami zimowymi m.st. Warszawa przygotowało sportowe atrakcje dla dzieci i młodzieży. Do 11 lutego, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, można bezpłatnie skorzystać m.in. z pływalni, lodowisk, hal sportowych i ze stoku narciarskiego, a także wziąć udział w grach przyrodniczych w Pawilonie Edukacyjnym „Kamień”.

Na amatorów pływania czekają baseny przy ul. Inflanckiej, ul. Namysłowskiej, ul. Grzybowskiej, a także przy ul. Konwiktorskiej i ul. Rozbrat. W tych ośrodkach można skorzystać z pływalni bezpłatnie, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej w godzinach 9:00-15:00.

Z kolei w Ośrodku Solec 4, 8, 9, i 11 lutego w godz. od 10.00 do 13.00 będzie można pograć w siatkówkę, koszykówkę czy badmintona w hali sportowej po wcześniejszej rezerwacji (dotyczy jedynie grup zorganizowanych).

Miłośnicy łyżew mogą skorzystać ze ślizgawek w Ośrodku Stegny w godz. od 10:00 do 13:00 oraz w Ośrodku Moczydło w godz. od 9:00 do 13:00. A w Ośrodku Szczęśliwice w godz. od 10:00 do 13:00 można bezpłatnie pojeździć na nartach lub snowboardzie na stoku narciarskim.

Feryjne atrakcje czekają także w Pawilonie Edukacyjnym „Kamień”, otwartym dla zorganizowanych grup i rodzin z dziećmi codziennie po godzinie 12:00. Na miejscu można zagrać w grę terenową lub wypożyczyć lornetki i lupy do podglądania przyrody podczas spacerów nad Wisłą. A na tych, którzy wolą pobawić się wewnątrz, czekają gry przyrodnicze, np. zestaw małego dendrologa, tropy zwierząt, ekologiczne koło fortuny czy przyrodnicze memory.

Z atrakcji w „Kamieniu” można będzie skorzystać także po feriach. Kontynuowane będą warsztaty z ekspertami warszawskiego Zarządu Zieleni oraz „Dni z leśnikiem” – cotygodniowe spotkania w przyrodnikami z Lasów Miejskich – Warszawa. Od marca, w każdą sobotę organizowane będą zajęcia z ekologicznego ogrodnictwa. Planowane są m.in. warsztaty kompostowania, sadzenia i wymiany roślin.

Więcej informacji znajduje się na stronach: aktywnawarszawa.waw.pl oraz zzw.waw.pl/aktualnosci.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/bezplatne-atrakcje-w-ramach-%E2%80%9Ezimy-w-miescie

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Nauka segregacji odpadów dla szkół i przedszkoli
Next post Zagłosuj na Najlepszego Sportowca Warszawy za rok 2021

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz