0 0
Read Time1 Minute, 33 Second
Warsztaty „Mini wysypisko” na Bródnie

„Mini wysypisko” to projekt edukacyjny Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie, poświęcony segregacji odpadów. Po feriach zimowych w nowej odsłonie warsztatów udział będą mogły wziąć stołeczne przedszkola i szkoły podstawowe. Tym razem zajęcia odbywać się będą nie tylko w placówkach, ale również w Centrum Informacyjnym rozbudowy i modernizacji ZUSOK na Targówku.

Warsztaty „Mini wysypisko”, realizowane przez MPO Warszawa, to inicjatywa, która powstała z myślą o edukacji najmłodszych poprzez kreatywną zabawę. Dzięki zaimprowizowaniu „małego wysypiska odpadów” uczniowie mają okazję sprawdzić się podczas ich segregowania. To nauka pracy w grupie, trening odpowiedzialności, ale przede wszystkim kształtowanie przekonania, że troska o środowisko jest bezcenna i każdy może pozytywnie zmienić swój kawałek świata. Im wcześniej uczniowie poznają zasady segregacji, tym łatwiej będzie im wypracować konkretne nawyki w przyszłości oraz przekazywać tą wiedzę innym, również dorosłym.

Spotkania edukacyjne w ramach projektu „Mini wysypisko” prowadzimy od ubiegłego roku. Do tej pory spotykaliśmy się w szkołach, przedszkolach, podczas dzielnicowych wydarzeń oraz w ramach współpracy z innymi instytucjami. W naszych zajęciach uczestniczyło już ponad tysiąc osób – również dorosłych – mówi Jakub Turowicz z Zespołu Komunikacji Społecznej MPO Warszawa.

„Mini wysypisko” – nowa odsłona

Po feriach zimowych warsztaty „Mini wysypisko” odbywać się będą nie tylko w szkołach i przedszkolach, ale również w przestrzeni edukacyjnej Centrum Informacyjnego rozbudowy i modernizacji ZUSOK przy ul. Zabranieckiej 4 na warszawskim Targówku. Centrum funkcjonuje jako źródło bieżących informacji o modernizowanej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Jest jednocześnie miejscem edukacji ekologicznej i działań warsztatowych.

W warsztatach uczestniczyć mogą 20-osobowe grupy dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat. Każde spotkanie trwa około 45 minut. Organizatorzy dbają o zachowanie zasad higieny podczas warsztatów, dlatego wszyscy uczniowie zostaną wyposażeni w jednorazowe rękawiczki.

Zgłoszenia udziału należy kierować na adres mailowy: prasa@mpo.com.pl lub telefonicznie: 572 831 198. Zajęcia są bezpłatne.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/nauka-segregacji-odpadow-dla-szkol-i-przedszkoli

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Sprawy Warszawy, czyli podsumowanie 2021 roku w Miejskim Centrum Kontaktu
Next post Bezpłatne atrakcje w ramach „Zimy w mieście”

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz